AKTIVITETER

Juniortræning onsdag mellem kl. 19 og 21 
-------------------------------------
Lukkevagt   

November


Onsdag 07. Klubturnering, 1. runde JK
Torsdag 08. Dag-EMT, 1. runde HJ
Søndag 11. Juniorstævne (UGP) i Greve
Onsdag 14. Klubturnering, 2. runde CH
Torsdag 15. Dag-EMT, 2. runde HJ
Søndag 18. Maribo 1 hjemme mod Holbæk 3 FK
Mandag 19. Maribo 3 ude mod Faxe 3
Onsdag 21. Maribo 2 hjemme mod Maribo 4 FK
Lørdag 24. Maribo 5 Stævne på Møn
Onsdag 28. Klubturnering, 3. runde AP
Torsdag 29. Dag-EMT, 3. runde HJ

Rengøring Steen J. og Claus S.

December


Onsdag 05. Friaften / lynskak SDJ
Torsdag 06. Dag-EMT, 4. runde HJ
Lørdag 08. Maribo 5 Stævne i Maribo FK
Søndag 09. Maribo 1 ude mod Slagelse 1
Onsdag 12. Maribo 3 hjemme mod Maribo 2 FK
Torsdag 13. Maribo 4 ude (i Kettinge) mod Sydøstlolland 2
Lørdag 15. Julefrokost JK
Onsdag 19. Julelyn FK
Torsdag 20. Dag-EMT, 5. runde HJ
Onsdag 26. Ingen skak

Rengøring Svend Erik H. og Claus H.

2019

Januar


Onsdag 02. Klubturnering, 4. runde JK
Onsdag 09. Klubturnering, 5. runde CH
Søndag 13. Maribo 1 ude (i Kettinge) mod Sydøstlolland 1
Mandag 14. Maribo 2 ude mod Faxe 3
Maribo 4 ude mod Møn 1
Onsdag 16. Friaften / lynskak SDJ
Torsdag 17. Maribo 3 ude (i Kettinge) mod Sydøstlolland 2
Lørdag 19. Juniorstævne (UGP) i Maribo FK
Onsdag 23. Klubturnering, 6. runde AP
Søndag 27. Maribo 1 hjemme mod Faxe 1 FK
Onsdag 30. Maribo 2 hjemme mod Sydøstlolland 2 FK
Maribo 3 hjemme mod Møn 1
Maribo 4 hjemme mod Nykøbing Falster 1

Rengøring Henrik S. og John K.

Februar


Søndag 03. Juniorstævne (UGP) på Møn
Onsdag 06. Klubturnering, 7. runde CH
Onsdag 13. Friaften / lynskak JK
Onsdag 20. Klubturnering, 8. runde SDJ
Søndag 24. Maribo 1 ude mod Dianalund 1
Onsdag 27. Maribo 2 hjemme mod Møn 1 FK
Maribo 3 hjemme mod Nykøbing Falster 1
Maribo 4 hjemme mod Næstved 2

Rengøring Asger P. og Finn K.

Marts


Onsdag 06. Friaften / lynskak AP
Lørdag 09. Maribo 5 Stævne i Faxe
Søndag 10. Maribo 1 ( i Haslev) mod Holbæk 2
Mandag 11. Maribo 2 på Møn mod Nykøbing Falster 1
Maribo 3 på Møn mod Næstved 2
Maribo 4 på Møn mod Faxe 3
Onsdag 13. Friaften / lynskak CH
Lørdag 16. Klubturnering, 9. runde JK
Onsdag 20. Friaften / lynskak FK
Onsdag 27. Friaften / lynskak SDJ
Lørdag 30. Juniorstævne (UGP) i Køge

Rengøring Svend Erik H. og Claus H.

April


Onsdag 03. Klosterturnering, 1. runde FK
Onsdag 10. Klosterturnering, 2. runde FK
Onsdag 17. Friaften / lynskak AP
Onsdag 24. Klosterturnering, 3. runde FK
Lørdag 27. MiniKloster, runde 1 og 2 FK

Rengøring Henrik S. og John K.

Maj


Onsdag 01. Klosterturnering, 4. runde FK
Onsdag 08. Friaften / lynskak FK
Lørdag 11. MiniKloster, runde 3 og 4 FK
Onsdag 15. Klosterturnering, 5. runde FK
Onsdag 22. Friaften / lynskak  JK
Lørdag 25. MiniKloster, runde 5 og 6 FK
Søndag 26. Pokalturnering (formentlig i Sorø)
Onsdag 29. Friaften / lynskak  SDJ

Rengøring Steen J. og Claus S.